Loading...

Principal- Cynthia Thro
Assistant Principal- Jody Long
Guidance Counselor- Vicki Stonestreet
Home School Liaison- Kristina Confer
ESE Liaison- Ami Steiner
ESOL Liaison- Debbie Idoyaga
Title I, SST, Behavior- Marina Lamela
Office, Administrative Assistant- Lisa Evon
Office, Attendance and Reception- Briana Galvan
Office, Registrar- Kimberly Powell
Office, Bookkeeper- Troy Yeager
Office, Clinic Aide- Cailin Arent
Media Center Aide- Patty Day
Before and After School Care, Director- LaVerne Corzetto
Kindergarten- Melissa Arnold
Kindergarten- Diane Colbert
Kindergarten- Bridgette Eastwood
Kindergarten- Shannon Jarvis, AWC
Kindergarten- Lyndsey Mosher
1st Grade- Chris Adams
1st Grade- Terri Azbill, AWC
1st Grade- Kayla Conley
1st Grade- Melissa Forsten
1st Grade- Laura Giraldo
1st Grade- Holly Mason
2nd Grade- Cathleen Bullard, AWC
2nd Grade- Vicki Daniel
2nd Grade- Heather Jones
2nd Grade- Daniela Pyatt
2nd Grade- Ryan Rose
2nd Grade- Jennifer Sowinski
3rd Grade, ELA and SS- Amanda Chambers
3rd Grade, Math and Science- Lynne Coleman
3rd Grade, Math and Science- Ashley Houtenbrink
3rd Grade- Stephen Lord, AWC
3rd Grade, ELA and SS- Melissa Selzer
3rd Grade- Wendy Summerson
4th Grade- Jacob Klossner
4th Grade, ELA and SS- Katie Leworthy
4th Grade, ELA and SS- Yanel Morales, AWC
4th Grade, Math and Science- Sarah Musgrove
4th Grade, Math and Science- Jory Smith
5th Grade, Math and Science- Sandra Bosse
5th Grade, ELA and SS- Tiffany Cereo
5th Grade, ELA and SS- Lisa Lister
5th Grade, ELA and SS- Jennifer Pepe
5th Grade, Math and Science- Keri Soto, AWC
5th Grade, Math and Science- Aubrey Womack
Title I, Student Support Teacher- Tina Blashinsky
Title I, Student Support Teacher- Brittany O'Conner
Title I, Student Support Teacher- Kyiana Webb
Title I, Student Support Teacher- Aimie Young
Title I, SST, Reading Recovery- Sandee Coward
Title I, SST, Reading Recovery- Julie Sardo
Reading Recovery- Lisa Fisher
Specials, Art - Bill Breuer
Specials, Health (K-2), Technology (3-5)- Shannon Burdick
Specials, Music- Michael Alegria
Specials, P.E.- Jennifer Johnson
Specials, P.E. Aide- Carrie Cholley
Specials, Science Lab- Heather Bingle
ESE Primary VE Teacher- Victoria Auvil
ESE Primary VE Aide- Sue Wright
ESE Intermediate VE Teacher- Michelle Dacey
ESE Intermediate VE Aide- Teresea Potier
ESE Primary EBD Teacher- Brianna Hyland
ESE Primary EBD Aide- Mary Shelton
ESE Intermediate EBD Teacher- Kerri Miller
ESE Intermediate EBD Aide- Seta Kejelian
ESE Resource Teacher- Betsy McCoy
ESE Resource Teacher- Sherry Montalbano
ESE Behavior Specialist- Candi Simonds
ESE Speech Language Pathologist- Margaret James
ESE Speech Language Pathologist- Laurie Pope
ESE Occupational Therapist- Jennifer Adams
ESOL Aide (SP)- Meredith Rodriguez-Hernandez
ESOL Aide (RU, UK)- Irina Spotar
Behavior Aide- Shannon Goings
Social Worker- Asheley Emmett
Psychologist- Manny Dansey
Food and Nutrition Services Manager- Chrissy Syzonenko
Cafeteria Aide- Laura Keeler
Cafeteria Aide- VACANCY
Cafeteria Aide- Eileen Peipert
Head Custodian- Victor Biziewski
Day Custodian- Alicia Palumbo
Technology Support- Justin Kachline
PeachJar