Ackroyd, Ian: Band Teacher
Acosta, Erna: 7th and 8th ELA
Albanese, Anna: TV Production and Drama
Bailey, Kim: Counselor
Barlow, Sheree: 6-8th Grades Science (Gifted Academy)
Bedard, Patricia: Aide
Berger, Linda: Aide
Brainard, Aimee: 6th - 7th Grade Reading
Brandafino, Belinda: Security
Brasco, Marla: Sch. Psych
Burge, Tina: Aide
Conner, Joseph: 6th - 8th Grades ESE
Coyne, Ed: 7th Grade Social Studies
Cuervo-Hoeper, Marsha: 6th - 7th Grade English Language Arts - ESE
Davis, Diane: Language & Speech Therapy, Grades 6-8
Dubrule, Michael: Young Marines' Unit Commander
Encarnacion, Diana: 6th Grade Math & Yearbook Advisor
Evans, Paula: ESE Liaison
Faberlle, Julie: Teacher
Ferraro, Robyn: Media Aide
Finch, Patricia: Aide
Flickinger, Consuelo: Receptionist
Fossick, Benjamin: 7th Grade ELA
Franson, Amanda:Language Arts Teacher
Fuerst, Richard: 6th Grade Science
Ganley, Christopher: PE Aide
Goberman, Stephanie: Behavior Aide
Gozder, Deana: School Social Worker
Hagan, Em: College & Career Advisor
Hess, April: 6th - 8th Grades Math (Young Marines)
Heinz, Susan: Orchestra Teacher
Hitt, Jennifer: 7th Grade Math
Idoyaga, Eric: Assistant Principal
Ignotis, Tatiana: ELL Contact
Ittel, Tom: Encore-STEM Technology Education
Iwasiw, Tamara: 6th grade Math, ESE
Jodwalis, Lisa: 6-8th Grades Art
Johnson, Laura: 6-8th Grade English Language Arts (Gifted Academy)
Kiss, Ida : Bookkeeper
Kresse, Helen : Aide ESE
LaSalle, Christine : Clinic
Latchford, Julie : Aide
Lee, Dixie: 7th & 8th Grade Intensive English Language Arts
McCormack, Karen : Nurse
McCutcheon, Louisa 6 - 8th Grades Math & Science (Young Marines)
Maas-Lyon, Susan: 6 - 8th Grades Social Studies (Young Marines)
Mayberry, Beth: 7th & 8th grade Science
Mergos, Jennifer: 7th & 8th Grade English Language Arts (Young Marines)
Mikarts, Kristin: 6th Grade English Language Arts & Reading
Miller, David: Social Studies Teacher
Miller, Michelle: Teacher on Special Assignment
Mockler, Phillip: School Resource Deputy
Monclova, Fernando: Tech Specialist
Naple, Marie : Co-Teacher
Nell, John: 7th Grade Advanced Math (Gifted Academy)
Nell, Susan: 8th Grade Math, Algebra and Geometry Honors
Ogren, Elizabeth, 6th grade Social Studies
Olsen, Kim : Teacher 8th Grade Social Studies
Ortman, Elaine: 8th Grade English Language Arts - ESE
Phillips, Mandi: 7th Grade Science
Plumlee, Terry: Aide
Poggio, Janice : Aide
Pritchard, Leslie : Aide
Quigley, Lindsey, Social Studies & Language Arts (Young Marines)
Renouf, Maureen : Secretary
Rice-Smith, Erin: Assistant Principal
Robertson, Cedona: 6-8th Grade Physical Education & Athletic Director
Ryan, Edward: Science Teacher
Schaefer, Kurt: XO (Young Marines)
Schafer, William 6th -8th Grades Social Studies (Gifted Academy)
Schmidt, Dr. Karin: Principal
Schork, Susan: Registrar
Singer, Amber: Guidance Counselor
Sintov,Tara: Math and ESE
Speth, Jennifer : Aide
Stasko, Adria: Administrative Assistant
Stasko, Kati: 6th Grade Science
Stewart, Michelle : Head Custodian
Tobin, Kelly Jo : Chorus Teacher
Tubbesing, Kimberly : Aide
VanBuskirk, Angela: 6-8th Grades Physical Education
Walters, Elizabeth: 6th-8th Grade Science (Young Marines)
Whipple, Frank - 8th Grade Math Teacher
Wiles, Kim: 8th Grade Social Studies
Wilson, Bonnie: Behavior Specialist
PeachJar