Monday
8/29/2016 - 21st Century Begins

Tuesday
8/30/2016 - School Advisory CouncilShared Decision Making Team Meeting

Thursday
9/1/2016 - Food Pantry

Thursday
9/1/2016 - Back to School Bingo

Thursday
9/15/2016 - Food Pantry

View School Calendar | District Calendar

Administration - Principal - Tomas Dinverno
Administration - Assistant Principal - Scott Parrish
Guidance - School Counselor - Joanne Mainberger
Home-School Liaison - Dawn Clements
Office Staff - Administrative Assistant - Julie Miller
Office Staff - Bookkeeper - Eileen Daidone
Office Staff - Clinic - Desiree Wilson
Office Staff - Clinic - Jaime Camara
Office Staff - Receptionist - Cynthia Martin
Office Staff - Registrar - Veronica Pena
Kindergarten - Amy Specht
Kindergarten - Leah Jurado
Kindergarten - Kimberly Hillman
Kindergarten - Martha Ibarra
Kindergarten - Kallie Minnick
Kindergarten - Jaymie Fey
Kindergarten - Therese Kowaleski
First Grade - Heather Dunn
Title I Support -- Debra Petti
First Grade - Rebecca Simon
First Grade - Kim Ramhit
First Grade - Leslie Faett
First Grade - Paul Massa
First Grade - Susan Leckrone
First Grade - Katelyn Wenmark
Second Grade - Amy Edelkind
Second Grade - Jaime Stopperan
Second Grade -- Jennifer Ahn
Second Grade - JoAnn Covington
Second Grade - Marcy Kennelly
Second Grade - Melissa Comes
Third Grade - Yesenia Mejia
Third Grade - Joann Cichowicz
Second Grade -- Tracie Watje
Third Grade - David Marsh
Third Grade - Julia Alvarez
Third Grade - Mary Ann Comp
Fourth Grade - Rebecca Tavill
Third Grade - Rob Loeffel
Third Grade - Kara Hart
Fourth Grade - Linda Lark
Fourth Grade - Leslee Odell
Fourth Grade - Lisa Cheney
Fourth Grade - Joanne Schwab
Fourth Grade - Caitlin Miller
Fifth Grade - Justine Holcomb
Fifth Grade - Shelley Sanders
Fifth Grade - Eric LoStorto
Fifth Grade - Gwendolyn Chambers
Fifth Grade - Jessica Truman
ESE Liaison - Danielle Pitts
ESE - Grades K-1 - Constance Robinson
ESE - Grade 3 - Brigette Wells
ESE Grade 2 - Katelyn Maccarone
ESE Grade 4 -- Sherri Morton
ESE - Occupational Therapist -- Dawn McGrede
ESE - Speech and Language - Mary Beth LaPerriere
ESE - Speech and Language - Beth McCurdy
Title I (Progress Monitoring) - Mary Beth Slane
ESOL Liaison - Annette Roberts
ESOL Liaison-Title I - Karen Mark
Title I (Reading) - Tunde Olson
Title I (VIP) - Laurel Hinds
ESE 5th - Wendy Scheck
Specials - Art - Marianela Ferris
Specials - Music - Ellen Wittman
Specials - P.E. - Glenn Trinder
Specials - Science - Tara Greenbaum
Specials - Technology - Carolyn Northup
Cafeteria Manager - Food-Nutrition - Carol Esposito
Cafeteria Monitors - Nitza Manzano
Cafeteria Monitors - Jorge Borjas
Custodial Staff - Day Custodian - Hector Rodriguez
Custodial Staff - Head Custodian - Luz Ramirez
ESE Support - Heather Lutz-Silver
ESE Support - Janet Munsell
ESOL Support - Heidi Rivera
ESOL Support - Marcela Calderon
ESOL Support - Maria Cadorette
ESOL Support - Viviana Torres
ESOL Support - Olga Cardel-Tedder
ESOL Support - Claudia Wright
Media - Rebecca McNally
Specials Support - Alice Smithers
Specials Support - Barry Hawkins
Support Staff - Technology - Angel Requena
Volunteers & Business Partners Coordinator-Laurel Hinds
PeachJar