SunMonTueWedThuFriSat

Monday
5/30/2016 - NO SCHOOL Memorial Day

Tuesday
5/31/2016 - Pre-K Graduation

Tuesday
5/31/2016 - SOAR Play

Wednesday
6/1/2016 - R&R 4th Quarter Celebration

Wednesday
6/1/2016 - Abby Ann's Spirit Night

View District + School Year Calendars
Anderson, Brenda - 2nd Grade
Austin, Jodi - 4th Grade
Bagwell, Judy - Cafeteria Aide
Baldauf, Cecili - Paraprofessional Aide
Bapst, Alison - 1st Grade
Bell, Jennifer - Administrative Assistant
Bennett, Holly - 2nd Grade
Bennett, Jessica - 1st Grade
Berry, Kathleen - Academic Intervention
Bobenmoyer, Kim - 4th Grade
Bradley, Heidi - 3rd Grade
Brooks, Darlene - 3rd Grade
Brown, Kathy - Eagles Nest Coordinator
Carte, Katie - 4th Grade
Cecchini, Krista - ESE Resource Teacher
Clark, Kristina - Kindergarten Teacher
Colvin, April - Pre-K Teacher
Cortright, Don - Varying Exceptionalities Grades 3 -5
Costanzo, Marguerite - PE Teacher
Schott, Christine - 1st Grade Teacher
Deeb, Kim - 2nd Grade
Dodd, Karen - Kindergarten
Dolciotto, Jennifer - Principal
Dzhuga, Liliya - 5th Grade
Ferrante, Jeanne - Cafeteria Aide
Firpo, Lauren - 5th Grade
Flynn, Lindsey - 1st Grade
Giddens, Michelle - Assistant Principal
Givans, Pamela - ESE Paraprofessional
Gonzalez, Lisandra - ESOL Paraprofessional Aide
Granillo, Jamie - Guidance Counselor
Hall, Dana - Varying Exceptionalities Grades K -2
Hayes, Valley - 1st Grade
Hill, Nikki - Paraprofessional Aide
Koster, Katie - Kindergarten
Hutchinson, Amy - 5th Grade
Irish, Sylvia - Kindergarten
Kinkin, Kristen - 5th Grade
Knowles, Kathy - 3rd Grade
Lewellyn, Lisa - 4th Grade
Loge, Krista - School Psychologist
Lukert, Angel - Food and Nutrition Manager
Mantel, Pam - Speech & Language Therapist
McBride, Sarah - 2nd Grade
McFarlane, Eloene - ESE Paraprofessional
Melendez, Pedro - School Social Worker
Milliken, Denise - Science Teacher
Mills, Bettimae - Paraprofessional Aide
Murphy, Teresa - Music Teacher
Ober, Leiselot - Physical Therapist
Panepinto, April - ESE Resource Teacher
Platt, Dianne - Media Coordinator
Poleschner, Tanya - 2nd Grade
Rickelmann, Jessica - Paraprofessional Aide
Rogers, Gayle - 4th Grade
Runck, Jennifer - 2nd Grade
Salter, Emily - 1st Grade
Shaw, Shirley - Occupational Therapist
Shepherd, Suzi - School Nurse
Shimrak, Rosemarie - Receptionist & Attendance
Short, Angela - 3rd Grade
Slanger, Jennafer - Science Resource
Stull, Karen - Guidance Counselor
Sylvester, Janet - Kindergarten
Tameris, Jessica - 3rd Grade
Tarsek, Madeleine - 3rd Grade
Teel, Steven - Technical Support
Terminello, Christina - 3rd Grade
Thomas, Jessie - 4th Grade
Thompson, Adam - Tech Lab Teacher
Thurow, Jodi - Health Room Aid
Torres, Jessica - Registrar
Ulman, Jennifer - 5th Grade
Ursel, David - Speech & Language Therapist
Walker, Kelly - Academic Intervention
Wallace, Denise - Paraprofessional Aide
Wheat, Christopher - ESE Liaison
Wheat, Kristi - Art Teacher
Willis, Shannon - Kindergarten
Wood, Debby - 2nd Grade
Yager, Nazareth - Bookkeeper