Wednesday
9/7/2016 - Open House

Friday
9/9/2016 - Spirit Day - Fall Fundraiser Kick Off

Friday
9/9/2016 - New Room Reps Meeting

Wednesday
9/14/2016 - Science Fair Info Night

Friday
9/16/2016 - All Room Reps Meeting

View School Calendar | District Calendar

Administration - Chad Erickson, Principal
Administration - Sean Cheeseman, AP Intern
Office - Barbara Rusiecki, Registrar
Office - Becky Silfies, Bookkeeper
Office - Tami Bradley, Administrative Assistant
Support - Fernanda Valdivia, ESE Resource
Support - Jan Wright, ESE Liaison-ESE Resource
Support - Kathy Gold, Speech & Language
Support - Susan Wilhelm, Counselor
Kindergarten - Karly Nasby
Kindergarten - Jonna Marchese
Kindergarten - Sarah Mickley
Kindergarten - Malikah Mills
Kindergarten - Krystalle Nichols
Kindergarten - Jeannette Nowaski
First Grade - Joyce Barnett
First Grade - Erin Boyd
First Grade - Melissa Germanio
First Grade - Sandra Macomber
First Grade - Meredith Spanellis
First Grade - Felice Tannen
Second Grade - Kandace Budai
Second Grade - Angela Ellis
Second Grade - Rashea Johnson
Second Grade - Sheila Lyons
Second Grade - Samantha Morin
Second Grade - Mary Jo Mundy
Second Grade - Megan Perkins
Third Grade - Pearl McSwain
Third Grade - Melissa Owens
Third Grade - Kate Daniel
Third Grade - Catherine Walton
Third Grade - Mary Wedebrock
Fourth Grade - Tracy Bakich
Fourth Grade - Susan Gordan
Fourth Grade - Carole Kelty
Fourth Grade - Robert Taylor
Fifth Grade - Lucas Behringer
Fifth Grade - Laurie Brown
Third Grade - Mitchell Burks
Fifth Grade - Laurie Hayes
Fifth Grade - Lorienne Nickelson
Specialist - Alicia Stein, Art
Specialist - Andrea Justiniano, Music
Specialist - Jaime Vieira, Spanish
Specialist - Sarah Hu, Technology
Specialist - Rolf Hanson, Science
Specialist - Katherine Garcia-Renick, P.E.
Specialist - Stephanie Dominguez, P.E. Aide
Child Care & Cafeteria - Annette Humphrey
Cafeteria - Darlien Simos, Aide
Office - Receptionist - Ms. Annette Humphrey
Clinic - Millard Gill
Media - Tracy Bretoi
Technology Support - John Pollard
Custodian - Annette Johnson, Head Custodian
Custodian - Larry Higdon
Custodian - Gloria Lopez
Custodian - Alba Nito
Custodian - Claudia Perez
Food Service - Gary Castro, Manager
Food Service - Donna Aleshire
Food Service - Cari Dorfmeyer
Food Service - Maribel Orduno
PeachJar